O autorze
dr Mateusz Klinowski - wykładowca UJ, aktywista polityczny, dziennikarz obywatelski i polityk lokalny. Pierwszy wybrany w wyborach zdeklarowany konsument narkotyków w Polsce, od kilku lat walczy o respektowanie praw obywatelskich nie tylko w odniesieniu do konsumentów narkotyków, założyciel Inicjatywy Wolne Wadowice, stowarzyszenia mieszkańców walczącego o demokrację lokalną i wolność słowa. Swoje działania opisuje na blogu mateuszklinowski.pl/

Jak zostać radnym?

www.mateuszklinowski.pl
W wyborach samorządowych 2014 stworzono możliwość samodzielnego startu kandydatów na radnych. Oto, jak to zrobić.

Żeby zostać radnym, musiałem wkupić się w łaski miejscowych układów. Dzisiaj jednak można się bez układów obyć. Jeżeli mieszkacie w gminie, która nie jest miastem na prawach powiatu, start pojedynczej osoby jest możliwy. Szykuje się polityczna rewolucja, o której już tutaj pisałem.

Trzeba jednak do 8 września założyć komitet wyborczy (potrzebujecie podpisów 4 osób), a potem zgłosić własną kandydaturę. Wszystko w instrukcji poniżej:Zakładajcie komitety, wystawiajcie własne kandydatury, walczcie o władzę. Inaczej nic się w Polsce nie zmieni. Reformy polityczne muszą iść od dołu, na otrzeźwienie klasy politycznej na górze próżno bowiem liczyć.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...